Новини

«Благодійний фонд «Все можливо» і надалі співпрацює з лікувальними закладами області по проекту HealthLink

Дата публікації: Вівторок, 02.04.2019 р. Автор: Шейко М.Б.
Благодійна організація «Благодійний фонд «Все можливо» (далі БО «БФ «Все можливо» разом з лікувальними закладами охорони здоров’я по Запорізькій області продовжують активно впроваджувати проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» за фінансової підтримки USAID.

Метою цього проекту є обізнаність людей про свій ВІЛ-статус, покращення доступу людей, які живуть з ВІЛ, до якісних послуг з профілактики та лікування інфекції та якісного медико-санітарного супроводу. Всі лікарняні заклади, які вже залучилися до проекту, постачаються безкоштовними швидким тестам для виявлення ВІЛ-інфекції.

Кожна людина, яка себе поважає, повинна знати свій статус на ВІЛ. Варто пройти тестування, якщо:

  • ви не користуєтесь презервативами;
  • у вас є ВІЛ – позитивний статевий партнер;
  • мали більше одного статевого партнеру з моменту останнього тесту на ВІЛ;
  • маєте досвід вживання ін’єкційних наркотиків;
  • мали статеві контакти з людиною, яка вживала ін’єкційні наркотики;
  • мали статеві контакти з особою, чиєї сексуальної історії ви не знаєте.

У багатьох лікарнях області є кабінет «Довіра», ви можете пройти анонімний тест, таким чином, що ніхто – ні ваші батьки, ні родичі, ні друзі не дізнаються про результати тестування. Завдяки новим видам тестів, у вас навіть не залишиться сліду від забору крові. Потрібно лише 20 хвилин для того, щоб перевіритись на ВІЛ-інфекцію і одна крапля крові з пальця.

Досить часто, дізнавшись про ВІЛ-інфекцію у себе, або у когось з близьких, людина починає шукати відповіді на такі питання як:

  1. як зберегти здоров'я;
  2. як уникнути розголошення таємниці діагнозу;
  3. як будувати відносини з оточуючими людьми.

На деякі запитання можна отримати відповіді у лікаря, психолога, з книг чи Інтернету. Співробітники БО БФ «Все можливо» активно співпрацюють з людьми, у яких виявлено ВІЛ, надаючи психологічну підтримку, соціальний супровід. Допомагають в отриманні всіх необхідних медичних обстежень і аналізів, надаючи допомогу з адаптування до життя з ВІЛ.

ВІЛ більше не означає смертельний вирок. Завдяки новим лікам (антиретровірусна терапія (АРТ)), багато ВІЛ-інфікованих людей можуть вести свій звичайний спосіб життя.

В рамках проекту HealthLink з квітня 2018 року по грудень 2018 року в Запорізькій області було протестовано швидкими тестами на ВІЛ – понад 2,5 тисячі осіб, з них виявлено ВІЛ – у 154 особи. Соціальні працівники БО БФ «Все можливо» активно співпрацюють з цими людьми, допомагаючи їм адаптуватись до життя з ВІЛ.

Співробітники БО БФ «Все можливо» і надалі будуть співпрацювати з лікарнями області та допомагати людям з ВІЛ-інфекцією.

Пам'ятайте «Тестування – це турбота про себе та своїх близьких. Протестуйтесь безкоштовно на ВІЛ.© 2015-2021 КЗ "Запорізька центральна районна лікарня" ЗРР.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше.
Розробник: Гудим М.Ю.